APC Smart-UPS RT Battery Pack 192V rackmount 3U SRTG192XLBP4 apc SRTG192XLBP4
APC Smart-UPS RT Battery Pack 192V rackmount 3U SRTG192XLBP4
Manufacturer Warranty
APC Smart-UPS RT Battery Pack 192V, rackmount, 3U, wo rail kit SRTG192XLBP4
  • Number of rack unit: 3U
  • Battery type: Lead-acid battery
  • Provided equipment: Installation guide, Warranty card
  • Range of product: Smart-UPS Battery Systems
Batteries & Runtime
  • Device mounting: Stand alone battery stack
  • Rack mount: Number of battery filled slots: 4
  • Number of battery free slots: 0
  • Number of battery replacement quantity: 2
  • Battery voltage: 192 V
  • Replacement battery: APCRBC174
Physical
  • Colour: Black
  • Height: 130 mm
  • Width: 440 mm
  • Depth: 683 mm