APC Smart-UPS RT192V RM Battery Pack 2 Rows ( SURT192RMXLBP2 ) apc SURT192RMXLBP2
APC Smart-UPS RT192V RM Battery Pack 2 Rows ( SURT192RMXLBP2 )
Manufacturer Warranty
Output
Battery Output Voltage : 192 V
Batteries & Runtime
Battery type : VRLA
Battery mounting : 19 inch battery tray
Expected Battery Life (years) : 3 - 5
RBC Quantity : 4
Physical
Maximum Height : 263MM, 26.3CM
Maximum Width : 432MM, 43.2CM
Maximum Depth : 739MM, 73.9CM
Net Weight : 181.82KG
Color : Black
Units per Pallet : 1.0
Environmental
Operating Temperature : 0 - 40 °C
Operating Relative Humidity : 0 - 95 (Non-condensing) %
Operating Elevation : 0 - 3048meters
Storage Temperature : -15 - 45 °C