APC Smart-UPS SRT 3kVA 96V RM battery pack SRT96RMBP apc SRT96RMBP
APC Smart-UPS SRT 3kVA 96V RM battery pack SRT96RMBP
Manufacturer Warranty
Specifications:
Main
  • Product or component type: External battery pack
  • Number of rack unit: 2U
  • Battery type: Lead-acid battery
  • Provided equipment: Rack mounting brackets, User manual, Warranty card
  • Range of product: Smart-UPS Battery Systems
Batteries & Runtime
  • Number of battery free slots: 0
  • Number of battery filled slots: 0
  • Battery voltage: 96 V
  • Number of battery replacement quantity: 2
  • Replacement battery: APCRBC152
Physical
  • Colour: Black
  • Height: 85 mm
  • Width: 432 mm
  • Depth: 594 mm