APC Smart-UPS Ultra On-Line Lithium-ion XBP 180V 2U SRTL180RM2UBP apc SRTL180RM2UBP
APC Smart-UPS Ultra On-Line Lithium-ion XBP 180V 2U SRTL180RM2UBP
Manufacturer Warranty
APC Smart-UPS Ultra On-Line Lithium-ion XBP 180V 2U Rack/Tower SRTL180RM2UBP
Specifications:
Main
  • Product or component type: External battery pack
  • Number of rack unit: 2U
  • Battery type: Li-Ion (Lithium-Ion)
  • Provided equipment: Rack mounting brackets, Vertical mounting brackets
  • Range of product: Smart-UPS Ultra
Batteries & Runtime:
  • Number of battery free slots: 0
  • Number of battery filled slots: 0
  • Battery voltage: 180 V
  • Number of battery replacement quantity: 2
Physical
  • Colour: Silver grey
  • Height: 86 mm
  • Width: 432 mm
  • Depth: 724 mm