Lenovo ThinkCentre M70S G6 U5 16GB 512GB W11P 3YW 12YQ0015ME lenovo 12YQ0015ME
Lenovo ThinkCentre M70S G6 U5 16GB 512GB W11P 3YW 12YQ0015ME
Manufacturer Warranty
Specifications:
  • Processor: Intel® Core Ultra 5 225, 10C (6P + 4E) / 10T, Max Turbo up to 4.9GHz, 20MB
  • Graphics: Integrated Intel® Graphics
  • Chipset: Intel® Q870 Chipset
  • Memory: 1x 16GB UDIMM DDR5-5600
  • Storage: 512GB SSD M.2 2280 PCIe® 4.0x4 NVMe® Opal 2.0
  • Card Reader: 3-in-1 Card Reader
  • Audio: High Definition (HD) Audio, Realtek® ALC623-CG codec, 1Wx1 Speaker
  • Power Supply: 260W 90%
  • Keyboard: USB Calliope Keyboard, Black, English
  • Mouse: USB Calliope Mouse, Black
  • Ethernet: Integrated 100/1000M
  • WLAN + Bluetooth: Realtek® Wi-Fi® 7 RTL8922AE, 802.11be 2x2 + BT5.4
  • Ports:
    • Front: 1x USB-C® (USB 5Gbps / USB 3.2 Gen 1), with 15W charging
2x USB-A (USB 5Gbps / USB 3.2 Gen 1)
2x USB-A (USB 10Gbps / USB 3.2 Gen 2)
1x headphone / microphone combo jack (3.5mm)
  • Rear: 4x USB-A (USB 5Gbps / USB 3.2 Gen 1)
1x HDMI® 2.1 TMDS
2x DisplayPort™ 1.4a (HBR2, DSC)
1x Ethernet (RJ-45)
1x line-out (3.5mm)
  • Security Chip: Discrete TPM 2.0, TCG certified, FIPS 140-2 certified
  • Physical Locks: Kensington® Security Slot™ and Padlock Loop
  • Form Factor: Small Form Factor (SFF) - 8.2L
  • Dimensions: 92.5 x 299.7 x 339.5 mm (3.6 x 11.8 x 13.4 inches)