ASUS Expertbook B1 Essential B1400CB-AEK0393X 14" FHD i5-1235U 8GB 256GB SSD W11P asus B1400CB-AEK0393X
ASUS Expertbook B1 Essential B1400CB-AEK0393X 14
Manufacturer Warranty
Komputer Riba ASUS Expertbook B1 Essential B1400CB-AEK0393X 14" FHD i5-1235U 8GB 256GB SSD Windows 11 Pro
ASUS Expertbook B1 Essential B1400CB-AEK0393X 14" FHD i5-1235U 8GB 256GB SSD Windows 11 Pro
Products Highlights :
* Model : Expertbook B1 Essential * Nombor Bahagian : B1400CB-AEK0393X * Warna : Hitam Bintang * Saiz: 14.0" FHD * Pemproses : Intel® Core™ i5-1235U Pemproses 1.3 GHz (Cache 12M, sehingga 4.4 GHz, 10 teras) * Memori: 8G DDR4 di atas kapal * Storan : 256GB M.2 NVMe™ PCIe® 4.0 SSD HDD Housing untuk pengembangan storan * GPU Bersepadu : Grafik Intel® UHD * Waranti : Percuma 3YOSS + 3Y Bateri + 1Y Perfect Warranty * Sistem Pengendalian : Windows 11 Pro - ASUS mengesyorkan Windows 11 Pro untuk perniagaan
* Sarung: Beg Belakang disertakan
* Model : Expertbook B1 Essential
* Part Number : B1400CB-AEK0393X
* Color : Star Black
* Size : 14.0" FHD
* Processor : Intel® Core™ i5-1235U Processor 1.3 GHz (12M Cache, up to 4.4 GHz, 10 cores)
* Memory : 8G DDR4 on board
* Storage : 256GB M.2 NVMe™ PCIe® 4.0 SSD HDD Housing for storage expansion
* Integrated GPU : Intel® UHD Graphics
* Warranty : Free 3YOSS + 3Y Battery + 1Y Perfect Warranty
* Operating System : Windows 11 Pro - ASUS recommends Windows 11 Pro for business
* Case : Included BackPack
What's In The Box :
* Asus B1400CB-AEK0393X x 1pcs.
* BackPack x 1pcs.
Additional Specifications / Information's :
* I/O ports : 1x HDMI 1.4; 1x VGA Port (D-Sub); 1x 3.5mm Combo Audio Jack; 1x RJ45 Gigabit Ethernet; 1x DC-in; 1x USB 2.0 Type-A; 2x USB 3.2 Gen 2 Type-A; 1x Thunderbolt™ 4 supports display / power delivery; Micro SD card reader
* Camera : 720p HD camera With privacy shutter
* FingerPrint : FingerPrint
* NumberPad : Support NumberPad
* Backlit : LED Backlit
* Battery : 42WHrs, 3S1P, 3-cell Li-ion
* Weight : 1.45Kg
* Dimension : 32.34 x 21.56 x 1.92 ~ 1.92 cm
* AC Adapter : ø4.5, 65W AC Adapter, Output: 19V DC, 3.42A, 65W, Input: 100~240V AC 50/60Hz universal