ASUS Vivobook 16 A1605V-APMB035WS 16
Manufacturer Warranty
Products Highlights :
* Warna: Perak * Saiz / Jenis Paparan : 16" FHD * Pemproses : Intel® Core™ Core5-120U Pemproses 1.3 GHz (Cache 12MB, sehingga 4.6 GHz, 10 teras, 12 Benang) * Memori: 16GB DDR4 di atas kapal * Storan : 512GB M.2 NVMe™ PCIe® 3.0 SSD * Kad Grafik : Intel® UHD Graphics * Waranti: Waranti pengeluar selama 2 tahun * Sistem Pengendalian : Windows 10 home * Pejabat Rumah & Pelajar 2021 : Dipramuat. * Sarung : Beg galas disertakan
Color :Silver
* Display Size / Type : 16" FHD
* Processor : Intel® Core™ Core5-120U Processor 1.3 GHz (12MB Cache, up to 4.6 GHz, 10 cores, 12 Threads)
* Memory : 16GB DDR4 on board
* Storage : 512GB M.2 NVMe™ PCIe® 3.0 SSD
* Graphics Card : Intel® UHD Graphics
* Warranty : 2 years manufacturer warranty
* Operating System : Windows 10 home
* Office Home & Student 2021 : Preloaded.
* Case : Included Backpack
What's In The Box :
* Backpack x 1pcs.
Additional Specifications / Informations :
* I/O Ports :
1x USB 2.0 Type-A
1x USB 3.2 Gen 1 Type-C
2x USB 3.2 Gen 1 Type-A
1x HDMI 1.4
1x 3.5mm Combo Audio Jack
1x DC-in
* Camera :720p HD camera With privacy shutter
* Touch : No
* Finger Print : YES
* NumberPad : YES
* Backlit : Backlit Chiclet Keyboard
* Wifi : Wi-Fi 6E(802.11ax) (Dual band) 2*2 + Bluetooth® 5.3 Wireless Card
* Battery : 42WHrs, 3S1P, 3-cell Li-ion
* Weight : 1.70 kg (3.75 lbs)
* Dimension : 35.97 x 23.25 x 1.79 ~ 1.79 cm (14.16" x 9.15" x 0.70" ~ 0.70")