Dell Pro Max 14 MC14250 U5 16GB MC14250-U5235H-16-512-RTXP500-W11P
Manufacturer Warranty
Dell Pro Max 14 MC14250 Ultra 5 235H vPro 16GB 512GB SSD 14” Win 11 Pro 36m Prosupport MC14250-U5235H-16-512-RTXP500-W11P
Specifications :
* Processor: Intel(R) Core(TM) Ultra 5 235H, vPro(R) Enterprise (18MB, 14 cores, 14 threads, up to 5.00 GHz Turbo, 28W)
* Memory: 16GB: 1x16GB, DDR5, 7500 MT/s, LPCAMM, Dual Channel, non-ECC
* Primary Storage: 512GB, M.2 2230, Gen4 PCIe NVMe, SSD, Class 35
* Secondary Storage: -
* Display: 14 FHD+ LCD with 300 nits, Non-touch, FHD HDR RGB Camera, Microphone, WLAN
* Graphics: Discrete Graphics
* Wireless: Intel Wi-Fi 6E AX211, 2x2, 802.11ax, Bluetooth 5.3 wireless card
* Ports: 2 x Type-C | 2 x USB | 1 x Headset Jack | 1x RJ-45 (1 Gbps) | 1x HDMI
* Keyboard: English US backlit Copilot key keyboard, 79-key
* Battery: 4 cell, 72Whr, ExpressCharge(TM) Capable, Long Life Cycle battery, 3-year warranty
* Adapter: 130W AC adapter, USB Type C