Dell Pro Max 16 MC16250 U7 16GB MC16250-U7265H-16-512-RTXP500-W11P
Manufacturer Warranty
Dell Pro Max 16 MC16250 Ultra 7 265H vPro 16GB 512GB SSD 16” RTX Pro 500 Blackwell 6GB DDR7 Win 11 Pro 36m Prosupport MC16250-U7265H-16-512-RTXP500-W11P
Specifications :
* Processor: Intel Core Ultra 7 265H, vPro Enterprise (24MB, 16 cores, 16 threads, up to 5.30 GHz Turbo, 45W)
* Secondary Storage: -
* Display: 16 FHD+ LCD with 300 nits, Non-touch, FHD HDR RGB Camera, Microphone, WLAN
* Graphics: NVIDIA RTX PRO 500 Blackwell 6GB GDDR7
* Adapter: 130W AC adapter, USB Type C