HP ZBook Firefly G10 16" i7-1365U 9D632PT 16GB 512GB A500 W11P 3YW hp 9D632PT
HP ZBook Firefly G10 16
HP ZBook Firefly G10 16
Manufacturer Warranty
KOMPUTER RIBA HP ZBook Firefly G10 Mobile Workstation PC 16" WUXGA i7-1365U 9D632PT 16GB/512GB SSD RTX A500  W11P 3YW
HP ZBook Firefly G10 Mobile Workstation PC 16" WUXGA i7-1365U 9D632PT 16GB/512GB SSD RTX A500  W11P 3YW
Products Details/Produk Deskripsi
*Saiz Paparan: 16.0" WUXGA
*Pemproses: Intel® Core™ i7-1365U
*Memori: 16GB RAM DDR5-5200 (1 x 16GB)
*Storan: 512GB SSD PCIe® NVMe™ (Versi Value) M.2
*Sensor Cap Jari: Ya
*Kad Grafik: NVIDIA RTX™ A500 Laptop GPU
*Jaminan: Jaminan pengilang selama 3 tahun
*Sistem Operasi: Windows 11 Pro
*Beg Laptop: HP Rnw Business 17.3 Laptop Bag
* Size : 16.0" WUXGA
* Processor : Intel® Core™ i7-1365U processor
* Memory : RAM 16GB DDR5-5200 (1x16GB)
* Storage : 512 GB PCIe® NVMe™ Value M.2 SSD
* FingerPrint Sensor : Yes
* Graphics : NVIDIA RTX™ A500 Laptop GPU
* Warranty : 3 years manufacturer warranty
* Operating System : Windows 11 Pro
* Case : HP Rnw Business 17.3 Laptop Bag
What's In The Box :
* HP Wired 320M Mouse (FREE)
* HP Rnw Business 17.3 Laptop Bag x 1pcs.
* DIB HDMI to VGA Adapter x 1pcs.
Additional Specifications / Informations :
* Camera : 5 MP+IR camera
* Wifi: Intel AX211 Wi-Fi6E+BT5.3 M.2 160MHz CNVi World-Wide WLAN non-vPro
* I/O ports :
(2) Thunderbolt™ 4 with USB4 Type-C® 40Gbps signaling rate (USB Power Delivery, DisplayPort™ 1.4);
(1) Super Speed USB Type-A 5Gbps signaling rate (1 charging);
(1) Super Speed USB Type-A 5Gbps signaling rate;
(1) HDMI 2.0;
(1) Headphone/microphone combo jack;
(1) Nano Security Lock Slot (Lock sold separately)
* Bluetooth : Yes. Via WLAN Combo
* Smart Card Reader : Integrated Smart Card Reader
* Battery : HP Long Life 3-cell, 51 Wh Polymer
* Dimension : 14.12 x 9.88 x 0.76 in / 35.87 x 25.1 x 1.92 cm